În cel mult o săptămână urmează să fie inaugurat podul Rădăuţi - Lipcani. Postul vamal de la Lipcani este gata, iar vineri reprezentanţii celor două instituţii vamale din România şi R. Moldova se vor întâlni pentru a discuta ultimele detalii, a comunicat în şedinţa guvernului Tudor Balinschi, şeful Serviciului vamal, transmite Timpul.md.
În timpul vizitei la Chişinău, preşedintele Traian Băsescu a promis deschiderea în scurt timp a podului Rădăuţi - Lipcani, ulterior autorităţile locale române anunţând că acest lucru se va produce până la 12 februarie. În prima perioadă, la Rădăuţi, postul vamal va fi unul provizoriu, au anunţat autorităţile române. Ulterior, autorităţile din Botoşani vor face demersuri la guvernul român pentru construcţia unui sediu permanent.
Sursa: Romanian Youth Voice
O companie din România va superviza extinderea bd. Mircea cel Bătrân din
Chișinău
-
Proiectul de extindere a bulevardului Mircea cel Bătrân avansează. Primăria
Chișinău a semnat cu o companie din România contractul pentru supervizarea
lucr...
Acum o zi

Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu